Śmiej się całym sobą!

śmiej się dianapozytywnie

Śmiej się całym sobą!

Śmiej się całym sobą, to przesłanie książki „Śmiać się całym sercem” Valerio Albisetti’ego. Gdy tylko zaczęłam ją czytać zrobiło się wokół pogodniej. Już na samym początku autor zauważa, że najczęstszym źródłem naszego pesymizmu jest brak wiary w siebie, co wciąż jeszcze zdarza mi się zauważać u siebie.

Valerio, który przeżył koszmar raka mózgu i związaną z tym operację, traktuje życie jak dar od Boga. Cieszy się każdym dniem i nie marnuje ani chwili. Chce też pozostawić po sobie coś na tym świecie, dlatego pisze książki dające ludziom nadzieję i uczące pozytywnego nastawienia do codzienności.

Doceniaj każdy dzień

Takie podejście jest mi bardzo bliskie – to właśnie choroba skłoniła mnie do pisania, zastanowienia się nad życiem i nad tym, co dla mnie najważniejsze. Każdy z nas ulega czasem wpływom otoczenia, również tym negatywnym. Pozwalamy dopaść się myślom o kłopotach, które być może na nadejdą (choć wcale nie muszą). Dobrze znaleźć w sobie siłę, by się otrząsnąć i uśmiechać mimo wszystko.

Trzymaj się tego, co dla Ciebie najważniejsze

Naprawdę dużym darem są dla mnie wspaniałe dzieci, które wywołują mój uśmiech w najmniej spodziewanych momentach. I to one są dla mnie największą motywacją do działania i optymizmu. To głównie dla nich chcę pozostawić coś po swoim życiu, które przecież może zakończyć się w każdej chwili.

Więc chcę ŻYĆ! I śmiać się całym sercem 😀

Obserwuj mnie i polub na facebooku, instagramie, twitterze.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *