Pieniądze to nie wszystko

pieniądze latawiec dianapozytywnie

Pieniądze to nie wszystko?

Jeżeli to pieniądze najbardziej wpływają na to, jak się czujesz, na twoje emocje, samopoczucie, nastawienie do życia – to czy to nie oznacza, że to właśnie one rządzą tobą i decydują o twoim życiu? Czy to jest twoja rzeczywistość? Czy na to właśnie się zgadzasz?

Gdybym był bogaty…

W przeszłości pieniędzy brakowało mi właściwie zawsze. I to był jeden z powodów, przez który nie potrafiłam wyjść z psychicznego dołka. Do czasu, gdy ktoś zadał mi kilka pytań:

  • Czego właściwie się boisz?
  • Co najgorszego może cię spotkać?
  • Czy warto dlatego nie spać po nocach?
  • A jakbyś się czuła, gdyby tego problemu nie było?

Zmuszona do odpowiedzi na te pytania, poczułam bunt. Nie! Nie zgadzam się, by pieniądze stanowiły o jakości mojego życia, o tym jak się czuję i jak się zachowuję w stosunku do najbliższych!

Pieniądze są albo ich nie ma. A ludzie, których kocham i którzy kochają mnie, są przecież obok mnie zawsze. Świat się nie zmienia na gorszy, bo ja nie mam właśnie teraz grosza przy duszy – on wciąż jest tak samo piękny! Szkoda więc czasu na obnoszenie się z kwaśną miną, szkoda dnia na smutek.

Przecież nie wiemy, ile czasu jest na dane, więc cieszmy się życiem tu i teraz! I wiecie co? Kiedy powoli udało mi się zmienić nastawienie do pieniędzy, nie tylko łatwiej pokonałam deprechę, ale też jakby kasa zaczęła mniej przeciekać mi przez palce – rozpoczęłam drogę ku finansowej stabilizacji.

Pieniądze ułatwiają życie

Oczywiście takie podejście nie oznacza, że uważam pieniądze za niepotrzebne. Ułatwiają życie i najczęściej są do niego niezbędne. Chodzi jednak o to, by to człowiek decydował o nich, a nie odwrotnie. Pieniądze są ważne – ale nie najważniejsze. Najważniejsi są ludzie. A jeśli potrafisz uśmiechać się mimo wszystko, świat będzie uśmiechał się do Ciebie 🙂

Diana

 

Obserwuj mnie i polub na facebookuinstagramie, twitterze.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *